"Klauskite daktaro" vedantysis A. Unikauskas propaguoja netikrą gydymą

Televizijos laidos apie sveikatą yra visai geras dalykas, tačiau jos tampa tikru blogiu, kai autoritetingai suteikia tribūną netikrą gydymą pardavinėjantiems tipams. LRT laidoje “Klauskite daktaro” A. Unikauskas padovanojo savo autoritetą, pristatė žinomai neveikiančius “gydymo” būdus kaip labai efektyvius ir suteikė tribūną netikro gydymo pardavėjams reklamuojantiems akupunktūrą, akupresūrą ir refleksoterapiją.

Nuorodos:

Ką daryti?

  • LRT redakcijai - nesuteikti tribūnos šarlatanams
  • Alvydui Unikauskui - pasitarti su kitais specialistais, prieš kviečiantis svečius, o dar geriau - geriau nereklamuoti ir nekviesti nieko, kas papuola į netikro gydymo (alternatyviosios ir papildomosios medicinos) kategoriją.
  • Alvydui Unikauskui - pasistengti paskelbti šių laidų atšaukimą dėl to, kad jose yra skelbiama visiškai neteisinga informacija

Akupunktūra (ir akupresūra) neveikia ir neturi pagrindo veikti

Kad akupunktūra neveikia išsiaiškinome jau seniai. Vos tik atliekamas koks didesnis ir gerai kontroliuojamas tyrimas išaiškėja, kad akupunktūros efektas toks pats kaip ir placebo. (Pvz čia, čia ir čia). Ir tai reiškia, ne tai, kad placebas veikia, o tai, kad akupunktūra neveikia!

Dar keletas nuorodų netikiu.com svetainėje.

Refleksoterapija neveikia ir neturi pagrindo veikti