Kas tie suverenai (Gaudijos vaišnavai)?

  • 2023-08-10
  • Laisvamanis
  • Kita

Alfa rašo (tekstą paredagavau, kad labiau atitiktų tikrovę)

Jau kurį laiką religinės bendruomenės už pinigus dalija [netikrus] dokumentus, neva leisiančius nesilaikyti Lietuvos įstatymų. [Suverenai tiki, kad] tai yra alternatyva Lietuvos Respublikos piliečio pasui. Tačiau pastarasis vadinamas kitaip – „Suvereno pažymėjimas“ ir „Žmogaus pasas“.

Gaudijos vaišnavų religinę bendruomenę įkūręs Žilvinas Užkuraitis sako, kad įstatymai galioja tik piliečiams, o štai jo „suvereno“ pažymėjimai yra skirti žmonėms.

Norintys juos gauti turi pervesti 65 eurus į Gaudijos vaišnavų religinės bendruomenės sąskaitą už suaugusįjį ir 14 eurų už kiekvieną nepilnametį, kuriam bus išduodamos šios kortelės.

Lietuvoje šis judėjimas išpopuliarėjo per pandemiją. Mat sukėlė iliuziją, kad tampant „suverenais“ galima išvengti pandemijos ribojimų. O panaikinus per pandemiją įvestus ribojimus „suverenų“ idėjų populiarumas sumažėjo.

Savo teisių vis vien neatsisako

Kaip pasakoja VSD atstovai, tapę „suverenais“, jie atsisako piliečio pareigų (pavyzdžiui, mokėti mokesčius) ir valstybės išduotų dokumentų, nutraukia sutartis, nepripažįsta teismų sprendimų (dažnai nemoka baudų) ir taip nesėkmingai bando išvengti laisvės atėmimo bausmių.

Be to, gamina savo dokumentus ir kitus institucijų išduodamus ženklus (dažnai automobilio valstybinius numerius), neteisėtai užvaldo nenaudojamą žemę ar nekilnojamąjį turtą, bando legaliai ar nelegaliai įsigyti ginklų.

Nors jie neigia visuomenėje sutartas ir valstybės pripažįstamas taisykles, savo teisių vadinamieji „suverenai“ neatsisako. Tad valstybine sistema naudojasi ten, kur jiems patogu.

Rekomendacija

Rekomenduoju perskaityti šį Alfa.lt straipsnelį, nes tai puiki skeptiška suverenų judėjimo apžvalga.

Alfa už šį straipsnį gauna puikų įvertinimą!