Netikro gydymo renginys "Holistinis žmogus: maistas kūnui ir sielai”

Klaipėdos Universiteto renginio reklama netikro gydymo propagavimui

Vakarų ekspresas nekritiškai skelbia nepagrįstus regininio organizatorių teiginius.

Labiausiai mane gąsdina tai:

“Konferencijos dalyviams, išklausius paskaitas išduodamas Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintas kvalifikacijos kėlimo pažymėjimas (12 akad. val.), kuris gali padėti kilti karjeros laiptais sveikatos mokslų srityje.”

WTF Sveikatos apsaugos ministerija??? WTF Klaipėdos universitete??? Kodėl dezinformacija apie sveikatą laikoma kvalifikacijos kėlimu?

Konferencijos įžanginį žodį tars Asta Kandratavičienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento vyresnioji patarėja, bei prof. Daiva Mockevičienė, Klaipėdos universiteto Sveikatos fakulteto, Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja.

  • Sveikatos apsaugos ministerijai nederėtų reklamuoti pseudo gydymo
  • Klaipėdos universitetui nederėtų propaguoti pseudo gydymo.
  • Kodėl Klaipėdos universitete iš vis yra “Holistinės medicinos” katedra?

Papildomos ir alternatyvios medicinos magistrantė Eglė Lingė domisi įvairiais mitybos būdais, kūno judesiu, jo lavinimu ir stiprinimu bei praktikuoja homeopatijos gydymo metodus. … Eglė pasidalins atliktu tyrimu apie tai, kokią įtaką žarnyno veikla ir mikrobiota daro žmogaus savijautai

Ar tikrai norite pasitikėti nors kuo ką pasakoja “medikė” praktikuojanti žinomai neveikiantį “gydymo” metodą - homeopatiją?

Kitas magistro studijų pranešėjas Gytis Leliukas jau daugiau kaip 12 metų dirba sveikatinimo srityje pasitelkdamas prieskonius, arbatas bei produktus iš pluoštinių kanapių, kurias ir tyrinėjo magistro studijose … Dėl šios srities atsidūriau ir Klaipėdos universitete, kad turėčiau galimybę panaikinti daug mitų apie kanapes, parodyti moksliškai šio, senas tradicijas mūsų kultūroje turinčio, augalo naudą mūsų sveikatai.”

Žmogus turintis komercinių interesų ir norintis įrodyti, kad jo produktai veikia (vietoj to, kad bandytų išsiakinti ar jie veikia?). Aš tokio neklausyčiau.

Papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistrė Edita, Lietuvoje žinoma kaip sąmoningo badavimo stovyklų organizatorė, konferencijoje pasidalins pasidalins įžvalgomis, kodėl svarbu leisti virškinimo organams pailsėti ir atsistatyti bei kaip sąmoningas badavimas ne tik išsprendžia virškinimo problemas, bet ir lėtina senėjimo procesus.

Mitybos patarimų iš netikro gydyno specialistų nesiimčiau, jie paprastai, net jei remiasi tikrų tyrimų rezultatais, daro nepagrįstas išvadas ir prižada dalykų, kurių nėra pagrindo tikėtis.

Daugiau apie badavimą sveikatos tikslais skaitykite čia:

Dar konferencijoje dalyvaus ajurvedos, reiki ir kitų pseudomokslų “specialistai”.

Ir jau nesupykite, kad apie visus kitus dalyvius spręsiu pagal tai, kokius draugus jie pasirinko sau.

Šalia vyks sveikatingumo mugė: natūralūs produktai, bei įvairios sveikatinimo veiklos, kurias klaipėdiečiai galės išbandyti, o vakare renginio dalyvių laukia nemokama muzikinė vakaro programa.

Paprastai tokiose “sveikatingumo” mugėse surasite daug klaidinančių pažadų, neištirtų priedų, dalykų kurie jau gerai ištirti ir nustatyta, kad jie neveikia ir t.t. Kaip ten bebūtų, tokiose mugėse aš nešvaistyčiau pingų niekam, kas žadą nors kokį poveikį sveikatai.

Nusivylimas

Man svyra rankos, kad bus labai sunku kovoti su dezinofrmacija, kai netikro gydymo ir “sveikatingumo” pramonė įsisuko į universitetus ir yra palaikoma sveikatos apsaugos ministerijos.