Respublika skelbia (kvailas) sąmokslų teorijas

Po kaimus ėmė zuiti mobiliosios bibliotekos. Propaguodamos ne tik knygą, bet ir žmogaus kitoniškumą. Pažiūrėkite, štai aš homoseksualus. Toks pats kaip jūs. Nė kiek nebaisus. Visiškai normalus. Pažiūrėkite, aš – feministė. Ar baisi? Juk nė kiek nebaisi. Nė kiek nesiskiriu nuo jūsų. Pažiūrėkite, aš – pabėgėlis. Toks pats kaip jūs. Su galva, rankomis, kojomis. Žmonės klausosi. Žmonės žiūri. Vieni nusispjauna. Kiti jau nežino, kaip ir ką toleruoti. Nes „modernėjantis“ miestelių jaunimas jau ima toleruoti narkotikus, o kaimas vis dar spėlioja, kokios lyties yra dainuojanti žmogysta su barzda, bet su suknele.

Kodėl taip stengiamasi, kad provincija taptų itin tolerantiška? Juk ne tam, kad skaitytojai jau įsivaizduotų, kad Portas – homoseksualistas. Miledi – feministė. Atas – transseksualas, o Aramis – arabas pabėgėlis. Literatūros klasikos jau nepakeisi. Tad knygos – tik priedanga. Svarbu Lietuvos kaimą paversti žalia, ištuštėjusia oaze. Kur ištuštėjo ne tik žmonės, bet ir papročiai. Na, tiesiog vakuumą. Nuolankiai, o gal net džiugiai leidžiantį perimti mūsų valstybę. Užpildyti kaip tuščią stiklainį. Bet kuo, kas nuo kitų užsiliko.

(Pagal Respublika.lt)

Atsakymas į pabrauktą klausimą yra gan paprastas: netolerantiški žmonės trukdo kitiems žmonėms gyventi laimingai. Tad norint, kad visuomenė būtų laiminga ir neskriaustų įvairių mažumų – svarbu būti tolerantiškais, draugiškais ir priimančiais kitus žmones.