Įvairios nuorodos

  • 2024-11-08
  • Laisvamanis
  • Kita

15 min: Orientaciją „gydžiusiam“ garsiam psichiatrui – Bioetikos komiteto verdiktas dėl teiginių apie homoseksualumą

Lietuvos psichiatrų asociacija komitetui paaiškino, kad nuo asociacijos įkūrimo homoseksualumas nebuvo ir nėra laikomas liga, o tai, kas nėra liga ar sutrikimas ir nėra įtraukta į Tarptautinę ligų klasifikaciją, negali būti gydoma, taip pat nurodė, kad dėl tos paties priežasties homoseksualūs žmonės negali būti vertinami kaip pacientai tik dėl savo homoseksualumo.


Kauno diena: Lenkijoje pagalba atliekant abortą kaltinama gydytoja stojo prieš teismą

Viena Lenkijos ginekologė ketvirtadienį stojo prieš teismą dėl kaltinimų pagalba atlikti abortą, dėl kurių ji gali būti įkalinta trejiems metams, nepaisant dabartinės vyriausybės pastangų sušvelninti apribojimus.


LRT: JT perspėja dėl klimato kaitos grėsmės: daroma nepakankamai

JT praneša, kad Iki 2030 m. iškelti tikslai sumažinti išmetamą anglies dioksido kiekį gali būti neįgyvendinti


LRT: Rusijos propagandos sklaida per kultūros renginius Latvijoje

Spalio mėn. Latvijos užsienio reikalų ministrė įtraukė Rusijos pilietį ir komiką Valerijų Ponomarenko į nepageidaujamų asmenų Latvijoje sąrašą. Artimiausiomis dienomis kai kuriuose rytinio Latvijos regiono Latgalos miestuose buvo planuojami šio menininko koncertai. Ekspertai mano, kad būtent tokiais koncertais Rusija vis dar skleidžia savo propagandą Latvijoje.


Skeptikų draugija: Pasaulis be nusikalstamumo - ne bažnyčios valioje. Ir ne Waldemar.

Waldemaras Tomaszewskis teigia, kad “tas, kuris gyvena pagal Šventą raštą, 10 kart mažiau yra linkęs nužudyt kitą žmogų, 4 kart mažiau yra linkęs vogti ir 5,5 kart skriausti kitą žmogų.” Tai ko gero - netiesa (arba bent jau labai netikslu ir nepritaikoma plačiu mastu). Skeptikų draugija apžvelgia tyrimus apie religiją, sekuliarumą, nusikaltimus ir kitus socialinius veiksnius nusikalstamumui.


LRT: Kritika Benkunskui: kodėl kovoje su grafičiais remiamasi niekuo nepagrįsta teorija?

Anot M. Šupos, nėra ir įrodymų, jog grafičiai būtų susiję su didesniu nusikalstamumu.