6 populiarūs vaistažolių papildai, galintys kelti pavojų kepenims
6 populiarūs vaistažolių papildai, galintys kelti pavojų kepenims - LRT
Mokslininkai daugiausia dėmesio skyrė šešių vaistažolių papildų, kurie, remiantis ankstesnių tyrimų duomenimis, gali būti hepatotoksiški, vartojimui. Tai:
- ašvaganda;
- kekinė juodžolė;
- briaunotoji garcinija;
- žaliosios arbatos ekstraktas;
- raudonųjų mielių ryžiai;
- ciberžolė arba kurkuminas.
„Potencialiai hepatotoksiški augaliniai produktai – tai produktai, kurių sudėtyje yra augalinės kilmės sudedamųjų dalių, galinčių sukelti kepenų pažeidimus“
„Kadangi „papildai“ neva gaminami iš natūralių ingredientų, žmonėms susidaro klaidingas saugumo įspūdis – jie gali manyti, kad „natūralūs“ ingredientai negali būti nesaugūs. Tačiau svarbu prisiminti, kad natūralus ne visada reiškia saugus. Kai kurie natūralūs ingredientai didelėmis dozėmis gali būti toksiški arba sąveikauti su kitais vaistais“, – aiškino R. Ligresti.
„Pacientams reikia tai paaiškinti, kaip ir reikia paaiškinti, kad papildų pramonė nėra taip griežtai reguliuojama kaip farmacijos pramonė. Tai reiškia, kad prieš patiekdamos į rinką produktus, įmonės neprivalo įrodyti jų saugumo ir veiksmingumo. Dėl to vartotojai gali įsigyti produktų, kurie nėra gerai ištirti arba kurių sudėtyje gali būti kenksmingų sudedamųjų dalių“, – pridūrė jis.