Druskos kambarys – nešvaistykite laiko ir pinigų

Gydymas druskomis (haloterapija) – tai nemedikamentinis gydymas, padedantis šiuolaikiniam žmogui stiprinti organizmo atsparumą bei didinti vidines energijos atsargas. Nuo šiol atgauti jėgas tokiame kambaryje galės ir kėdainiečiai.

Praėjusį savaitę VšĮ Kėdainių ligoninės patalpose, Psichikos sveikatos skyriaus II a. buvo atidarytas druskų kambarys. 

„Kaip žinia, kvėpavimas druska ypač naudingas vaikams, kurie kenčia nuo alerginės slogos bei kitų alerginių susirgimų arba tiesiog dažnai serga. Anksčiau mūsų vaikučiams dėl šių procedūrų tekdavo važiuoti į Kauną, tačiau nuo šiandien mes turime galimybę ir Kėdainiuose lankytis druskų kambaryje ir sveikti be medikamentų“, – sakė mero pavaduotoja Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė.

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas sakė norintis tik pasidžiaugti, jog ligoninės patalpose bus teikiamos gydymo paslaugos, o paslaugų rajono gyventojams niekada nebus per daug – kuo jos įvairesnės, kuo jų daugiau, tuo tik geriau.

(Pagal Kauno diena)

Pradėkime nuo to, kad gydymas druskomis (dar žinoma kaip haloterapija) yra alternatyviosios „medicinos“ šaka. Tai yra alternatyvioji „medicina“, o ne medicina ne be reikalo – pagrindo manyti, kad tai galėtų kaip nors gydyti nėra.

Tad žmonėms besidžiaugiantiems, kad ligoninės patalpose bus teikiamos neveiksmingos paslaugos, ko gero vertėtų apmąstyti savo vertybes. 

O kol kas tik pacituosiu Vikipedijos santrauką:

However, medical health experts have concluded that halotherapy is an unproven treatment that lacks scientific credibility.[3] Methodological limitations call into question studies that showed improvement in symptoms of chronic obstructive pulmonary disease following halotherapy.[4] Salt’s well known drying effect may also help to clean up bronchial secretions. Beyond short-term relief associated with dry environment for those trying to excrete sputum, Norman Edelman of the American Lung Association suspects reported improvement in the health condition of patients might simply be due to the placebo effect.[5]

Lietuviškai tai būtų:

  • haloterapija neturi mokslinio pagrindo
  • tyrimai „rodantys“ gydymo druska naudą turi rimtų metodologinių spragų
  • tariamas pagerėjimas paaiškinimas paprasčiausiu placebo efektu (žmonės nesugeba įvertinti savo būklės, pagerėjimas dėl natūralios ligos eigos sutampa su haloterapija, žmonės nori įtikti tyrėjams ir pan.). T.y. nieko stebuklingo ir neefektyvu.

Nuorodos iš Vikipedijos:

    1. Shah, R.,; Greenberger, P. (2012). “Unproved and controversial methods and theories in allergy-immunology”. Allergy and Asthma Proceedings. 33 (Supplement 1): 100–102. doi:10.2500/aap.2012.33.3562. PMID 22794702.
  • 4.  Rashleigh, Rachel; Smith, Sheree (February 21, 2014). “A review of halotherapy for chronic obstructive pulmonary disease”. International Journal of Chronic Obstructive Pulmonary Disease. doi:10.2147/COPD.S57511
    1. “Promising or Placebo? Halo Salt Therapy: Resurgence of a Salt Cave Spa Treatment”. American Lung Association. June 9, 2016. Archived from the original on June 17, 2018. Retrieved June 17, 2018.

Kada naudoti „gydymą“ druskomis?

„Gydymą“ druskomis naudokite tik vienu atveju: jeigu jus kankina per sunki piniginė. Visais kitais atvejais naudokite savo laiką ir pinigus efektyviems arba bent jau jums įdomiems dalykams.