Kai reklamuojiesi taip, kad sugriauni savo reputaciją

Bet kokia oragnizacija skelbianti apie tai, kad jie įdarbina šarlatanus griauna savo reputaciją.

Štai Kauno Dienoje skelbiamas reklaminis straipsnis apie kliniką Biofirst, kurioje jie pristato ir savo darbuotojus, tokius kaip šis tipas:

Gydytojas neurologas, homeopatas Raimondas Greičius:

„Nors alternatyvioji medicina vis dar sulaukia kritikos, pats ja pradėjau domėtis būtent tada, kai pastebėjau apčiuopiamus gydymo rezultatus. Dar būdamas medicinos studentas, mačiau, kaip puikiai galima padėti pacientui, neužteršiant jo kūno cheminiais preparatais. Nei homeopatai, nei akupunktūrininkai neneigia klasikinės medicinos priemonių poreikio – visa tai suderinti ir galima, ir kartais privaloma. Tačiau visuomenė vis labiau priima faktą, kad mūsų gyvenime ir taip daug taršos, tad verta pabandyti grįžti prie tūkstantmečius skaičiuojančios išminties. Pvz., daugelis akupunktūrinių organizmo taškų yra išnagrinėti jau prieš kelis tūkstančius metų Kinijoje, toliau tobulinti kitose Azijos šalyse. Akupunktūra gali padėti ne tik neurozėms (pvz., šlapinimasis į lovą, veido tikas, hiperaktyvumas ir pan.), bet ir galvos skausmams (pvz., migrenai), depresijai, astmai, lėtinėms plaučių ligoms, virškinimui bei daugeliui kitų ligų gydyti. Akupunktūra gali padėti net mesti rūkyti ar pakoreguoti savo kūno svorį! Svarbus šiuolaikinis akupunktūros pritaikymas yra biopunktūra – homeopatinių medikamentų suleidimas į akupunktūrinį tašką (-us). Tada veikia du komponentai: dūris į patį tašką ir vaistas, veikiantis konkretaus organo funkciją. Kadangi šiandien vaistų (homeopatinių ir cheminių) pasirinkimas yra itin gausus, džiaugiuosi galimybe individualiai ištestuoti bet kokį preparatą, pritaikant konkrečiam pacientui. Tam pasitarnauja alternatyvios medicinos priemonės, pvz., Folio metodas, naudojamas ir maisto netoleravimo testams. Apibendrindamas galėčiau pasakyti, kad natūralus gydymas išties pareikalauja daugiau laiko ir pastangų ne tik gydytojui, bet ir pačiam pacientui. Tačiau tie, kurie tam pasiryžta, tausoja savo sveikatą ir įgauna daug naudingų žinių, tolesnių ligų prevencijai.“

Taigi šis tipas, perpina  žinomai neveikiančius „gydymo“ metodus, tokius kaip homeopatija, su kitais žinomai neveikiančiais „gydymo“ metodais, tokiais kaip akupunktūra ir gaunasi kuo puikiausias šarlatanas.

Darbdaviams: Kai organizacija įdarbina šarlatanus, tai ji tik griauna savo reputaciją.

Žurnalistams dvejetas: Kauno dienai dvejetas, už tai, kad prie šio reklaminio straipsnio nenurodyta, kad tai užsakomasis straipsnis (o jeigu straipsnis neužsakomasis tai dvejetas už tai, jog netikrina faktų).

Papildymas

Man atrodo, kad Kauno diena pažeidžia įstatymus, nes jie patvirtino, kad tai reklaminis straipsnis, bet jį viso labo pažymėjo raidelėmis “PR”.